„Je to příležitost, kde se mohou lidé, kteří se tomuto oboru tanců věnují, zdokonalit ve svém umění. Ale přijít může také veřejnost. Z programu si vybere každý. Letos tu například byli i baráčníci z Radomyšle, aby se něco přiučili,“ zmínil za pořadatele, kterým jsou taneční skupina Osm a půl opice a Volyňská kultura, Hubert Faber.

Festival Obrok, který je s mezinárodní účastí, se konal už třetím rokem a k této příležitosti slavil pořádající spolek Osm a půl opice deset let své existence. Jak název napovídá, koná se každý druhý rok. Členové tanečních skupin i jednotlivci se mohli o víkendu zdokonalit například ve společenských tancích, cloggingu, připravený byl i kurz line dance, country nebo lidových tanců. Výuka probíhala ve čtyřech sálech po městě, a to Na Nové, v prostorách Střední průmyslové školy a také Základní školy Volyně.

Spolek Osm a půl opice, který funguje na taneční scéně už desátým rokem, sdružuje tanečníky od nejmenších až po dospělé. Pilířem skupiny je v této době skupina desetiletých děvčat, které si říkají Opičky. Vidět jsou na různých akcích nejen v okrese. Své umění předvedou například na Čtyřlístkovém plese ve Volyni.

Lukáš Strnad