Účastníci si budou moci prohlédnout vojenskou techniku. "Pro nejmenší budou na třetím hradním nádvoří připraveny soutěže a skákací hrad, který na akci poskytne Ministerstvo obrany. V 10 hodin proběhne před letním kinem autogramiáda sportovců z Armádního sportovního centra Dukla Praha," řekla kapitánka Jana Samcová, tisková a informační důstojnice 25. protiletadlového raketového pluku. Od 10.30 hodin pak v letním kině vystoupí Jakub Moulis, který se do podvědomí veřejnosti zapsal v roce 2019 díky soutěži The Voice Česko Slovensko, kde se umístil na druhém místě.

Charitativního běhu se mohou zúčastnit všichni lidé, bez ohledu na svůj věk či fyzickou kondici. Startovat se bude od brány na třetím hradním nádvoří. Trasa povede přes lávku, kolem pivovaru, až k hrázi za tenisovými kurty na Podskalí a zpátky. Cíl bude u letního kina. Trať v délce 2,5 kilometru je možné absolvovat libovolným způsobem – během, chůzí, s kočárkem či na invalidním vozíku. „Hlavním smyslem akce je vyjádření solidarity s lidmi, kteří onemocněli rakovinou, a získání finančních prostředků na její léčbu. Nedílnou součástí je dobrovolná finanční sbírka, jejíž výtěžek bude věnován strakonické nemocnici,“ uvedl velitel strakonického útvaru plukovník Luděk Teger.

Akce se tradičně účastní školy ze Strakonic a okolí. V tuto chvíli je již přihlášeno kolem 1 400 žáků.

Charitativní běh Sportem proti rakovině se kvůli covidu-19 uskuteční po dvouleté pauze. Navazuje na Běh Terryho Foxe, jenž v České republice probíhal v letech 1993 až 2007, a Běh naděje, který strakonický vojenský útvar organizoval od roku 2008 do roku 2016.