Tímto oslovením starostky obce Cehnice Heleny Sosnové začínala oslava 100 let od založení Sokola v Cehnicích, kterou obec uspořádala v sobotu 1. srpna ve společenském areálu obce Devět králů. Starostka přítomné seznámila s historií i současností cehnické sokolské organizace, poděkovala zasloužilým členům a popřála Sokolům stálé udržení Tyršových myšlenek i pro budoucí generaci, aby jim sportování a utužování tělesné kondice přinášelo radost ze společně strávených chvil v kolektivu lidí, kteří mají společný zájem a cíl.

Procházka Protivínem.
Poznávejte jižní Čechy: Procházka Protivínem

S místostarostou obce Otmarem Alešem ml. předali zasloužilým členům diplom a medaili. Paní Ludmila Koutenská pomáhala svému otci, druhému náčelníkovi Sokola, a byla vyznamenána nejvyšším sokolským vyznamenáním Tyršovou zlatou medailí. Tato aktivní dáma ještě nyní předcvičuje v Klubu senzačních seniorek. Pan Otmar Aleš zde založil první fotbalovou přípravu žáků, kterou dlouhá léta vedl a jeho dnes třicetiletí svěřenci aktivně reprezentují obec v kraji. Pan Josef Frčka je současným předsedou Sokola, bez kterého by to nešlo, pečuje o celý chod organizace a ještě je neúnavným stolním tenistou. Dále byla vyhlášená jedna zajímavá kategorie, a tou jsou skalní fanouškové místního Sokola, kteří pokud zdraví dovolí, nevynechají jediné fotbalové utkání a těmi jsou: Manželé Balounovi, manželé Štrosovi, Zdeněk Kašpírek, Zdeněk Filip, František Štros a František Havlík.

Součástí slavnosti byla i výstava fotografií a pohárů a ocenění z dob minulých i současných. Děti se vyřádily na skákacích hradech a večer ukončila diskotéka. Den, i když byl parný, se nakonec vyvedl.

Miroslava Martínková, Cehnice