Následně se majitel psa a autor knižní předlohy k filmu Filip Rožek i s Gumpem (na snímku) přesunul na dětské oddělení a také na oddělení následné péče. „Jak dětští pacienti, tak senioři si setkání se zvířecím kamarádem užívali,“ řekl referentka nemocnice Kateřina Koželuhová.

Dětské oddělení dostalo od Filipa Rožka dárek – plyšového Gumpa v nadživotní velikosti. „Děkujeme za příjemně strávené dopoledne, které bylo pohlazením na duši. Gumpovi přejeme jen dobré zážitky s lidmi a Filipu Rožkovi hodně inspirace při psaní dalších příběhů, ať už o zvířatech nebo o lidech,“ dodal ředitel nemocnice Tomáš Fiala.

Diváci se dočkají mimo známých tváří také uzavření Gumpova osudu, kniha má na rozdíl od filmového zpracování konec otevřený.
Natáčení Gumpova příběhu se přesune z Prahy na jih Čech

V roce 2021 natočil režisér F. A. Brabec film Gump – pes, který naučil lidi žít. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči.

Gump
- Představitelem štěněcího Gumpa byl ve filmu pes plemene Jack Russell teriér.
- Byl z chovné stanice s průkazem původu a shodou okolností se jmenoval také Gump.
- Představitelem dospělého psa Gumpa byl ve filmu samotný pes Gump autora předlohy Filipa Rožka.