„Od začátku roku si školáci vyzkoušeli mnoho různých technik. Například modelování ovoce a zeleniny, podzimní lepení přírodnin, kresbu čerta tuší, vyrábění vánočních ozdob, otisky listů při výrobě vánoční hvězdy, využití zmizíku, který maluje zimní okno,“ říká učitelka Hana Kočovská.

Tyto „odpočinkové“ předměty bývají oblíbené také proto, že při nich občas hraje hudba, žáci si spolu mohou povídat a spolupracovat.

Trhání pařezů.
VIDEO: Podívejte se na trhání pařezů na Křemelce

První třída je umístěna v budově mateřské školy a to nás také inspiruje k různým aktivitám. Na podzim děti a jejich rodiče vyráběli velmi zdařilé skřítky Podzimníčky, které jsme poschovávali po zahradě a připravili tak překvapení pro předškolní děti. Krmítko, do kterého sypou zobání ptáčkům naši mladší kamarádi, se stalo vhodným námětem pro další dětské tvoření. Děti si vystřihly proužky z papíru a sestavily z nich krmítko, na které nalepily sněhovou peřinku z papíru nebo vaty. Samozřejmě nesměli chybět vystřižení ptačí hladovci a pak už jen zbývalo dozdobit pozadí drobnými útržky bílého papíru jako sníh.