K protržení hráze rybníku Smyslov
 v obci Tchořovice na Strakonicku došlo v úterý 10. května v ranních hodinách. „Voda strhla nedaleký můstek na silnici kolem dalšího rybníku Starý. Vyhlásili jsme třetí povodňový stupeň," uvedl odpoledne zastupitel Jan Křivanec.

Protržená hrát rybníku Smyslov v Tchořovicích.Rybník Smyslov spravuje Dvůr Lnáře, spol. s r. o. Její jednatel Jiří Hejl uvedl: „Příčin prasknutí může být mnoho. Například dutiny po vyhnilých stromech, kde působila voda desítky let. Při povodních v roce 2002 bylo v rybníku o 70 centimetrů vody víc než nyní. A vydržel," uvedl. Naposledy byl prý na hrázi rybníku 
v pondělí ráno. „Nikde žádná stopa, že by prosakovala voda," dodal Jiří Hejl.

Protože se v ohrožení ocitla i Blatná, do práce musel krizový štáb města. „Protože voda kaskádovitě vtéká do dalších rybníků a pokud by vodu nezadržely, byla by v ohrožení i Blatná, vyhlásili jsme druhý povodňový stupeň. Osobně ale nepředpokládám, že k něčemu takovému dojde," řekla blatenská starostka Kateřina Malečková.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Blatné a dobrovolní z Tchořovic. „Kolem poledne jsme měli zprávu, že průrva je zasypaná a že další nebezpečí nehrozí. Nicméně situaci stále sledujeme," uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Na místě byla také policie, která prošetřovala možné cizí zavinění.

Rybník Smyslov má rozlohu 20 hektarů. Množství vody v něm mělo být 10 cm pod normál.