"Loňský úspěšný rok nás postrčil k tomu, abychom letos uspořádali hned dva termíny. První byl v polovině července, ten druhý v polovině srpna. Dětí je v Sedlici dost, je ale pravda, že jsme měli i přespolní účastníky," řekla Kateřina Prexlová, jedna z pořádajících.

Město Sedlice dalo k dispozici místní hasičárnu, kde děti mají svoji základnu a kde se i dětem vaří. Uspořádat ale takový tábor není jednoduchý. "Hlavní je mít kolem sebe partu lidí, kteří jsou ochotni věnovat svůj čas. Naštěstí takoví lidé se u nás ve svazu najdou, proto je možné tábory konat. Potřebujeme alespoň tři vedoucí na jeden turnus a personál do kuchyně, což jsou nejméně dvě dámy, které jsou v oboru kuchyně procvičené letitou praxí. A takové tu na štěstí máme. Kuchyni si děti opravdu pochvalují a i někteří nejedlíci spořádají plný talíř," dodala Katka Prexlová.

Program byl letos ovlivněn situací kolem COVID - 19. Většina programu se odehrála v Sedlici a jeho blízkém okolí, do tábora byli zapojeny i jiné místní spolky.