Strakonice – Jedna z nejočekávanějších zimních akcí je za námi. V sobotu prošel Strakonicemi pekelný průvod Krampusů. Celkem šest skupin, tedy přes sto čertů vyděsilo diváky při své cestě z Velkého náměstí na prostranství pod Hvězdou.
Návštěvníci měli možnost se opravdu z blízka seznámit s Krampusy z Vodňan, Tábora, Prahy, ale i Rakouska a Německa. A že někteří opravdu naháněli strach! „Opravdu jsou obzvláště hnusní. Normálně se nebojím, ale teď mám strach," říká blondýnka stojící u zábran.

Poté co se čertovské bandy přemístily pod Hvězdu, následovala ohňová show v podání Tekknical Hard Circus a módní přehlídka rakouských Krampusů.

Tisíce lidí se tísnilo okolo zábran a tak některým nezbývalo nic jiného, než sledovat řádění čertů na displejích mobilních telefonů diváků před nimi.

Zakončením celé show byl koncert kapely AC/DC Czech Revival, který si i přes opravdu mrazivé počasí nenechaly ujít stovky lidí. Při slovech zpěváka kapely Radka Bláhy oblékajícího si mikinu: „Je fakt zima, co? Byla by to skvělá akce v létě," se na tvářích mnohých objevil souhlasný úsměv.