Na chodníku ve vnitrobloku Bezděkovské ulice se skoro obden objevovalo jídlo. Jakoby spadlo z nebe. „Opeřenci a jiná havěť dostávali nášup v podobě slepice na paprice, knedlíků, těstovin, chlebů se salámem a jiných pochoutek, mnohdy zabalených v originálních miskách z restaurace, pádem samozřejmě pochroumaných,“ uvedla tisková mluvčí MP Jaroslava Krejčová.

Strážníky na nové a nové menu na chodníku upozorňovala jedna z obyvatelek ulice, které nebylo lhostejné, že taková hostina láká rodiny potkanů a krys. A také pokaždé chodník uklidila, za což jí patří poděkování.

Nakonec pomohla kamera namířená na inkriminovaný prostor. Sledováním záznamů se podařilo fantoma odhalit, vlastně přímo při činu. Jídlo vyhazoval z balkonu na chodník muž. Při konfrontaci s předměty doličnými, tedy s fotografiemi, muž strážníky velmi překvapil svým chováním. „Nevyskakoval, nebránil se, byl pohodový a slušný a vše přiznal. Prý mu někdo dával svačiny před vchodové dveře a on z těchto nechtěných darů byl už zoufalý. Tak se rozzlobil a házel krabičky a pytlíky s jídlem z balkonu,“ dodala mluvčí.

Svůj prohřešek, přestupek proti veřejnému pořádku, uznal a neprotestoval ani kvůli nemalé pokutě, kterou na místě zaplatil. Záhada svačinového fantoma se vyřešila. Záhadou ovšem zůstává, kdo pokládal svačinky před jeho byt…