Její pravidla jsou jako v profesionální hře – hráčům se rozdají karty s čísly seřazenými do řad a sloupců. Vedoucí hry losuje z bubínku kuličku s číslem, které nahlas všem přečte. Ostatní hráči číslo hledají na svých hracích podložkách. Pokud číslo najdou, označí si jej dřevěným kolečkem. Vyhrává hráč, který jako první na své podložce označí pět vylosovaných čísel.

- Bingo je společenská číselná loterie pro více hráčů, která se těší velké oblíbenosti zejména ve Velké Británii a USA. Princip spočívá ve snaze jako první najít na své hrací kartě shodná čísla s čísly náhodně taženými z losovacího osudí.
- K hraní binga potřebujete jen hrací tiket. Většinou se skládá z 25 polí, která jsou rozvržena do pěti řad a pěti sloupců. Pokud budeme hrát variantu s malými dětmi, může být polí méně, ale vždy ve tvaru čtverce. Hrací tiket obsahuje předepsaná čísla v náhodném seskupení.
- Většinou je tiket papírový, který po skončení hry již nepotřebujete a můžete jej vyhodit. Existují však i plastové či kartonové tabulky, které jsou určeny k dalšímu použití. V tomto případě se do políček lepí štítky, které se po skončení hry odlepí.

Cvičení jednotek IZS.
VIDEO: Hořelo v muzeu. Hasiči museli evakuovat i návštěvníky Rumpálu