Na talíři si mohli hosté dopřát například krevety, cibulové kuličky s bylinkami, různé druhy hamburgerů i barevné oku lahodící sladkosti zdobené například živými květy. Také ochutnávky nápojů nebraly konce. Od piv, přes limonády, až po likéry nebo víno z čistě přírodních produktů. Vše doplněno hudbou, která zvýraznila naprostou pohodu festivalu.

Oči i chuťové buňky návštěvníků si přišly na své například u stánku Kateřiny Fialové z Hoštic u Volyně. Barevné dortíčky nestačila mlsným hostům nandávat do sáčků. „Nejvíc chutnají lidem asi makronky a tartaletky,“ zmínila se Fialová mezi tím, co obsluhovala zákazníky. Na festival jídla do Volyně prý jezdí od samého začátku v roce 2015. „Letos mi příprava trvala týden. Naštěstí se dají některé věci připravit dopředu,“ prozradila Kateřina Fialová, která začínala péct pro zábavu. Její sladkosti ale známé natolik zaujaly, že už peče například i na svatby a pořádá kurzy pečení.

Ochutnávka vegetariánských tataráků zaujala Lucii Koutskou z Prahy. „Je moc dobrý, ještě se chystám na mořské plody. Nedávno jsem byla na festivalu jídla v Plzni, byla to honosnější akce, ale tady ve Volyni se mi zdá nabídka rozmanitější,“ pochvalovala si.

Obrovský piknik, kterým Volyně Food festival 2018 byl, doplnil kromě hudby i program pro děti, připraveny byly tvořivé dílny, ve kterých si mohli nejmenší hosté malovat na sklenice nebo na ubrousky.