Děti i dospělé při návštěvě zámeckých nádvoří potěší malý zvěřinec, výstava sokolnicky cvičených dravých ptáků nebo lukostřelba. V provozu je také oblíbená půl století stará černá kuchyně. Své dovednosti zejména na třetím nádvoří předvádějí umělečtí řezbáři, kovář, hrnčíři, pletař košíků a dřevosochař. V zámecké tvůrčí dílně ve Španělském křídle se zdobí perníčky a vyrábí vánoční ozdoby z přírodních materiálů. V dílně v Gotickém paláci vznikají výrobky z korálků.

"Program obou víkendových dnů nabízí rovněž řadu uměleckých představení. V zámeckém Rondelu se tančí a na nádvořích i v kapli sv. Ducha se bude hrát divadlo. Kaple bude také v sobotu dějištěm vystoupení Chrámového sboru Adama Michny a v neděli ekumenické bohoslužby za účasti duchovních dokonce tří křesťanských církví," zvou zámečtí pořadatelé.

Vánoční cukroví, ilustrační foto.
KVÍZ: Vyznáte se v cukroví? Vyzkoušejte si test, zda znáte chuť a vůni Vánoc

Na náměstí Míru, Masarykově náměstí a v Husových sadech se také konají vánoční trhy. Tradiční stánky nabízí inspiraci na vánoční dárky i oblíbené občerstvení. Na pódiu na náměstí Míru se pak po oba víkendové dny střídají se svými vystoupeními děti z jindřichohradeckých základních a mateřských škol.