Sbor v Přechovicích patří mezi velmi aktivní sbory. Jezdí na soutěže a sám je také pořádá. O tom, že místní hasiči jsou opravdu borci, svědčí skvěle vyzdobená zbrojnice plná pohárů a medailí.

Ale ta ukrývá ještě další skvost, kterým je nové auto. Červený Ford nazvaný Betyna se podařilo získat díky dotaci. Celková hodnota vozu je 893 037 korun. Obec zaplatila 166 533 korun, zbytek částky činila dotace. Pokřtěné bylo společně s praporem v sobotu 2. července 2017.

Sbor byl založen 5. října 1929. V té době měl 27 členů. Následující rok pořádal sbor svou první hasičskou slavnost spojenou s cvičením, na níž se sjely i hasičské sbory z okolí. K roku 1932 se datuje první zásah družstva, když pomáhalo hasit požár v Milodráži, což je dnes součást Zechovic. Roku 1937 hasili i přímo v Přechovicích, když likvidovali požár stohu slámy. V roce 1975 se uskutečnilo slavnostní otevření nově zbudované zbrojnice.

Roku 1964 získal hasičský sbor z rušeného sboru v Něměticích motorovou stříkačku. Následující rok získali od sboru v Milejovicích hasičský automobil značky Škoda. Ten však již v majetku sboru není; byl věnován sběratelům těchto automobilů. Přibližně od roku 1980 využívají vůz Avia, který získali od hasičů z Blatné. V roce 2008 zakoupili nové čerpadlo a o rok později si ke stávající požární stříkačce pořídili novou, na kterou si vydělali prostředky z brigád.

Sbor se pravidelně účastní soutěží v požárním sportu. Roku 1976 se místní družstvo stalo krajskými přeborníky a vybojovalo si tak postup do národního kola, v němž skončilo na sedmé příčce. Účastní se také závodů Šumavské hasičské ligy, v níž se umisťují na předních pozicích (v roce 2006 byli dokonce na třetím místě).