Do náročné služby skočil rovnýma nohama. Po kurzu základní přípravy ve Vyškově zamířil vloni v červenci do Strakonic, aby doplnil personál na zdejším obvazišti. Ten pomáhá zvládnout pandemii Covid-19 od jejího vypuknutí. „Asi každý z nás, kdo pomáhá v boji proti šíření tohoto onemocnění, si ze své služby odnáší hromadu zážitků. Až budeme z nejhoršího venku, bude čas vyprávět,“ potvrzuje desátník Pflug, že zdravotníci zažívají hektické období. Aktuálně se s kolegy střídá v nemocnici v Českém Krumlově a poliklinice v Kaplici, kde provádějí antigenní testy.

V Kašperských Horách vznikal nábytek do strakonického muzea.
Poklady z hradu Kašperk ožijí ve strakonickém muzeu. Truhlářství Kůs má tradici

Přesto je ve službě spokojený. „Tato práce je pro mě velkým přínosem. Sliboval jsem si od ní nové zkušenosti, kterých jsem skutečně hodně získal. Při každém výjezdu vidím, jak lidé kladně reagují na zapojení vojáků do boje s pandemií, a doufám, že se to jen tak nezmění,“ přeje si strakonický voják.

Prospívá společnosti

Do armády jej přivedl bratr, který také slouží jako vojenský zdravotník. „Pominu-li rodinné vazby, Armáda České republiky je pro mne stabilním systémem, který navíc poskytuje velký prostor pro seberealizaci. Oproti soukromým firmám, pro které jsem v minulosti pracoval, službou v armádě prospívám společnosti,“ prozrazuje desátník Pflug, který do armády nastoupil 1. dubna 2020.

Málokdo ví, že je absolventem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Než se dal na dráhu profesionálního vojáka, pracoval pět let jako vedoucí rybniční správy. „Nahoru je potřeba jít po schodech. Svou předchozí manažerskou funkci jsem mohl vykonávat právě díky tomu, že jsem v mateřském oboru začínal skutečně odspodu. Razím pravidlo, že šéf má chodit v pracovním,“ vysvětluje vystudovaný inženýr, proč v armádě začal takzvaně od píky.

Desátník Róbert Pflug pochází z Jindřichova Hradce a je mu 30 let. Mezi jeho záliby patří myslivost a hudba. Věnuje se také tradičnímu karate a na rekreační úrovni ultratriálu.

Autor: kapitánka Jana Samcová, tisková a informační důstojnice 25. protiletadlového raketového pluku