Dá se dokonce říci, že louže, které vznikly například na trati jízdy zručnosti, děti naopak bavily. Pro soutěžící byla připravena jízda na čas, jízda zručnosti ale i edukační stanoviště zaměřené na pravidla silničního provozu a zdravovědu. Doplňkem soutěže byla třeba střelba z luku nebo malování barvami na obličej. Skvělou kulturní vložku pak zajistili hasiči z SDH a HZS Strakonice, kteří dětem i rodičům předvedli zásah u hořícího auta, včetně praktiky vyproštění z nabouraného vozidla. Přes 150 přihlížejících diváků odměnilo strakonické hasiče nadšeným potleskem.

A jak 14. Dětský cyklistický den pro děti dopadl? Nedošlo k žádnému úrazu, a to je také zásadní. Závodníci byli rozděleni do pěti kategorií. Vítězkou kategorie 1, tedy dětí do 4 let, se stala Štěpánka Dubová. Kategorii 2, což jsou závodníci od 5 do 6 let, vyhrála Klaudie Slavíková. Děti v rozmezí 7 až 8 let závodily ve třetí kategorii, a tu vyhrál Jakub Zralý. Zlatou medaili v kategorii 4 (9 až 10 let) si z katovického sportovního areálu Na Podskalí odvezla Isabela Slavíková. V nejstarší kategorii 11 let a více vyhrál Stanislav Mikula. Absolutní vítězkou napříč celým startovním polem se stala Isabela Slavíková, a to těsně o bod před Matějem Slavíkem. Na závěr soutěže proběhlo i losování zajímavých cen tzv. Vložené hledací soutěže. Úkolem dětí s rodiči bylo ještě ve dnech před cyklo soutěží dohledat plyšová zvířátka, která se rozutekla v okolí Katovic.

Partnery 14. Dětského cyklistického dne v Katovicích byl městys Katovice, Komunitní nadace Blanicko – Otavská, TJ Sokol Katovice a spolek Rally Fans Katovice. Zvláštní poděkování pak patří SDH a HZS Strakonice.