Co vznikne v těchto prostorách, ví Radim Žahour, generální ředitel obchodní a stavební firmy Garanstav, do které spadá i Garantinvest, s.r.o. a JPCB a.s., společnosti vlastnící pozemky v okolí nového Kauflandu, kde na těchto pozemcích postupně vznikne nové nákupní centrum.

„V první etapě již letos bude zahájena stavba KFC pro společnost AmRest s.r.o. a Lékárna pro strakonickou nemocnici. Zde jsou již uzavřeny kontrakty. Další etapy přinesou do Strakonic nové prodejní prostory pro velké řetězce textilu vícero značek, dále prodejní prostory pro prodej obuvi, elektra a market pro zahradní techniku. Jednáme také s provozovatelem hobby marketů. V těchto dnech dochází k podpisu smlouvy s prodejcem nábytku se společností ASKO-NÁBYTEK, spol. s r.o. Celkové prodejní prostory by měly čítat cca 10 000 metrů čtverečních. Momentálně probíhají jednání s dalšími potencionálními zájemci do této lokality. Na výjezdu ze Strakonic směr Plzeň (ulice Katovická) jsme uzavřeli smlouvu s čerpací stanicí SHELL,“ řekl Radim Žahour.

Veřejnost také zajímá, co bude s původním Kauflandem. Nepotvrzené zprávy říkají, že novým vlastníkem má být společnost Möbelix.