K objízdné trase uzavřeného vodňanského obchvatu vedoucí přes Volyni přibyla ještě jedna objížďka. Od 2. května je, kvůli opravě dvou mostů v Nihošovicích, uzavřena komunikace vedoucí na Vacov.

Objízdná trasa pro nákladní automobily je stanovena přes Volyni. Podle jejího starosty Václava Valhody je zvýšený počet vozidel jedoucích přes Volyni velmi znát. „Zvýšil se počet jak nákladních, tak osobních automobilů. Doprava vedoucí centrem města je tedy nyní opravdu hustá," uvedl.

K nehodám spojeným se zvýšenou hustotou dopravy zatím nedošlo, ale ani tak se průjezd městem neobejde zcela bez komplikací. „Bohužel se nám docela často stává, že nějací vtipálci jdoucí z hospody z neznámého důvodu otáčejí dopravní značení objížďky, čímž dochází k následným komplikacím a k bloudění řidičů. Myslím, že by se policie měla více zaměřit na kontrolu tohoto značení," dodal Václav Valhoda.

Podle policejní mluvčí Jaromíry Novákové o tom ale zatím policie nedostala žádné oznámení. „Hlídky policie kontrolují dopravní situaci ve Volyni ve velké míře a každý den. Zatím jsme nedostali žádné oznámení o zásazích do dopravního značení," podotkla.
Komunikace na Vacov vedoucí přes Nihošovice by měla být uzavřena až do konce října.