František Kunc a Robert Tesárek. Dvě jména, která by mohla mít v příštích dnech jedno společné – mohou to být noví provozovatelé Hudebního klubu Křemelka. „Máme zájem provozovat rockový klub na Křemelce. Pokud ve výběrovém řízení uspějeme, chceme využít svých kontaktů a pořádat zde kromě živých koncertů další kulturní akce," řekl minulý týden František Kunc na setkání s vedením města – starostou Břetislavem Hrdličkou a místostarostou Milanem Jungvirtem. Dále ale zatím své plány rozpřádat nechtěl.

Téma setkání bylo jediné – zda zachovat, či se rozloučit s Hudebním klubem Křemelka, který 14. rokem provozuje Roman Klučka. Ten už se rozhodl, že 15. sezonu z osobních i pracovních důvodů otevírat nebude. „Nechci už žádat o další pronájem a chce se věnovat své nové činnosti – práci v kultuře v sousedním Písku," uvedl.

Setkání se zúčastnila asi dvacítka lidí. Všichni vyjádřili jednotnou myšlenku – rockový kluk zachovat.

Štěpán Klučka (syn provozovatele Romana Klučky – poz. autora) připomněl, že klub je přirozenou součástí kultury Strakonic. A nezanedbatelnou. „Za dobu, co funguje, se zde uskutečnilo přibližně na 800 akcí. Myslím, že už to samo hovoří pro zachovaní jeho náplně," dodal s tím, že hovoří i za svého otce.

Podle starosty Břetislava Hrdličky město případné zájemce maximálně podpoří, ale peníze na stavební úpravy nebo zateplení objektu nemá. Jedinou možností je podle něj nájem, který by mohlo město upravit novým nájemcům tak, aby pro ně nebyl likvidační. Současná výše je 7000 korun měsíčně. „Vypíšeme výběrové řízení na pronájem klubu. Naším záměrem je tady tuto kulturní scénu zachovat. Jiná tady není," uvedl mimo jiné starosta Břetislav Hrdlička.
Zda je tato suma reálná, nechtějí oba zájemci teď komentovat. „Musíme zvážit svoje možnosti a kam až můžeme zajít. Pak se uvidí. Náš zájem ale trvá," dodal Robert Tesárek.

Další možností o výpomoc je zažádat na kulturní komisi o grant na činnost. Může jít až o 40 tisíc korun.

Setkání se nezúčastnil nikdo z opozice. Podařilo se nám ale získat vyjádření předsedy kontrolního výboru a zastupitele za ČSSD Josefa Eignera. „Takové rozhodnutí je plně v kompetenci rady, která také může určit priority – například, že bude zachován rockový klub. Nejde o nic protizákonného. Ale pokud by se objevil zájemce, který by nabídl větší nájem, ale také i jiné využití objektu a přesto by nebyl vybrán, otázkám opozice ohledně hospodaření by se vedení města určitě nevyhnulo," tvrdí Josef Eigner.

Nové výběrové řízení musí schválit rada města. Pokud se tak stane, a podle místostarosty Milana Jungvirta by potíže nastat neměly, bude záměr vyvěšen kolem 21. prosince. Zájemci o provozování Hudebního klubu Křemelka budou mít na své rozhodnutí a představení své vize včetně nájmu dva týdny.