Soutěže se účastnilo celkem 48 družstev z 20 dobrovolných hasičských sborů strakonického okresu. Hasičskou zdatnost předvedli mladí hasiči ve věku od tří do patnácti let.

„Počasí nám přálo a všichni zúčastnění byli disciplinovaní, jako správní hasiči. Po odborné stránce si hravě poradili i s novými nástřikovými terči, které jsme letos poprvé v soutěži použili,“ řekl Ota Šmejkal, ředitel územního odboru Strakonice a otec myšlenky této soutěže.

V průběhu celého dne se tak ve třech kategoriích, představily děti z devíti přípravek, tři mladší družstva a 16 starších družstev.

„ Až budu dospělý, chci být hasičem. Už se tomu věnuji šest let. Nejvíc se mi na tom líbí ta rychlost,“ řekl Daniel Pechlát (10), z mladšího družstva Volyně.

Právě mladí hasiči z Volyně letos získali ve své kategorii první místo a to s nejlepším časem 20,12 vteřiny. Po celodenním boji obsadili další první místa v soutěži družstev hasiči z přípravky Malenice s časem 57,15 a starší družstvo z Poříčí s časem 24,49 vteřiny.

„Enormní nárůst dětí v přípravkách značí v rámci okresu značný příliv dětí a to je dobře. Máme v nich zdatné potenciální nástupce,“ sdělil Ota Šmejkal.

Akce je realizována za finanční účasti Města Strakonice. Generálním partnerem soutěže je již pátým rokem Nadace ČEZ.

Letošní ročník se konal v sobotu 5. května v letním areálu plaveckého stadionu Na Křemelce ve Strakonicích.