Tyto závody jsou již nedílnou součástí pouťových oslav obce Chrášťovice. V disciplíně lovecký parkur se střílelo celkem na 54 terčů, a to ve dvou kategoriích. V kategorii A se účastnilo 68 zkušených střelců a v kategorii B se účastnilo 80 amatérských střelců. Celkem se závodu zúčastnilo rekordních 148 střelců. Tuto jednu z největších střeleckých akcí v republice uspořádal a organizačně zaštítil Myslivecký spolek Kamenná Chrášťovice.

Celý závod slavnostně zahájil předseda mysliveckého spolku Ladislav Kovařík, který využil tuto slavnostní chvíli a za zvuků slavnostních mysliveckých fanfár pogratuloval nejstaršímu členovi spolku Miroslavu Kučerovi k jeho životnímu jubileu 85 let. Vlastní střelecký závod pak zahájil starosta obce Josef Blatský.

Střílelo se za krásného počasí na čtyřech střelištích na asfaltové terče různých typů a hlavně různých trajektorií. Disciplína lovecký parkur je náročnou střeleckou disciplínou , která zcela nejvíce prověřuje všestrannou zdatnost jednotlivých závodníků. Střelnice byla jako vždy nadstandardně připravena. Součástí doprovodného programu byla prezentace výrobků a příslušenství spojeného se střeleckým sportem. Závod ozdobila i krásná expozice nožů Karla Honse z Plzně.

V závěru závodu bylo připraveno i jedno střeliště, na kterém si mohla široká veřejnost pod dozorem správce střelnice pana Pavla Vojty vyzkoušet náročnost brokové střelby.

V odpoledních hodinách bylo dobojováno. V kategorii A museli o pořadí rozhodnout až napínavé a divácky atraktivní rozstřely, protože celkem tři závodníci dosáhli shodného výsledku 52 zásahů z 54 možných zásahů. 1. místo Jan Lengyel, 2. místo Jindřich Vostárek, 3. místo Jiří Škrna. V kategorii B obsadil 1. místo Viktor Soukup 51 zásahů, 2. místo Mikuláš Bilík 49 zásahů, 3. místo Vladimír Pešek 48 zásahů.

Pořadatelé zajistili opravdu mnoho věcných a hodnotných cen pro každého závodníka. Navíc věnovali do závodu i dvě lovecké zbraně o jejichž majiteli v závěrečném ceremoniálu rozhodl los. Nejen na tvářích výherců těchto zbraní , ale i na tvářích všech účastníků byla vidět celková pohoda a spokojenost s průběhem závodu. Nezbývá nám nic jiného než poděkovat organizátorům za vzornou přípravu a hladký průběh akce a těšit se na další ročník tohoto závodu.

Jan Škrle