U policie pracuje již 25 let. Začínal jako řadový policista na Obvodním oddělení policie v Katovicích. Od září 1998 byl služebně zařazen na Obvodním oddělení Radomyšl, kde se v roce 2002 stal zástupcem vedoucího. Od roku 2011 zastával funkci zástupce vedoucího Obvodního oddělení Strakonice.

Zeptali jsme se ho, jakou změnu by na svém oddělení přivítal nebo co rád změnil?
Žádné radikální změny na oddělení nepřipravuji. Pro činnost policie je v současné době nejdůležitější stabilizace a doplnění personálního stavu. Nyní na obvodním oddělení chybí sedm policistů, proto bych rád oslovil případné zájemce o tuto službu. Práce je vhodná pro ty, kteří nehledají stereotypní zaměstnání, jsou fyzicky i psychicky zdatní a odvážní. Hledáme nové kolegy a kolegyně, kteří se chtějí podílet na zlepšování bezpečnostní situace a veřejného pořádku ve městě. Od nového roku je pro nové policisty v Jihočeském kraji schválen náborový příspěvek ve výši 75 tisíc korun.

Myslíte si, že jsou Strakonice jiné, co se přestupků nebo problémů týká, než jiná města regionu?
Vzhledem k tomu, že jsou okresním městem, je zde samozřejmě větší počet protiprávních jednání, než v menších místech. V porovnání se stejně velkými městy zde ale žádná specifika, z mého pohledu, nejsou. Pro představu, od začátku roku k poslednímu listopadu 2017 jsme řešili celkem 293 trestných činů s objasněností 71,19% a 1245 přestupků.