Je jím Matrin Man (42) z Humpolce, který na manažerských pozicích dlouhodobě pracoval ve dvou významných pivovarnických společnostech, a to v Soukromém pivovaru Bernard a ve korporaci Pivovary Staropramen.

Bývalý prezident Václav Klaus na Zelený čtvrtek navštívil strakonický pivovar, kde ochutnal speciální zelené pivo.
Zelené pivo mi chutnalo, prohlásil při návštěvě Václav Klaus

Dušan Krankus, sládek a člen představenstva akciové společnosti DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice: "Zprávu o jmenování nového ředitele Budvaru jsem zaregistroval, ale nemám, jak bych se k ní vyjadřoval. Nového ředitele neznám, ale předpokládám, že když přichází z jedné obrovské a prestižní společnosti do druhé – a obzvláště v pivovarnictví – tak musí mít své kvality jako manažer a obchodník, včetně jasných představ o to, čeho chce dosáhnout."


Poslední dobu toto prostředí opustil, a jak sám pro Strakonický deník uvedl, chce se do světa výroby piva zase vrátit. „Původně jsem vystudoval stavebnictví, ale vaření piva máme v rodině. Něco jako tradice. Proto se k němu chci vrátit alespoň na bázi obchodu a marketingu,“ dodal.

A co je podle něj největší devizou strakonického piva? „V době, kdy jsem se rozhodoval, jsem se snažil všechna piva ochutnat. Myslím, že kvalita,“ dodal Martin Man. Svých povinností se ujme 2. května.