Stánek vodních sportů na Křemelce ponese název Dudák – plavecký stadion. S tímto záměrem přišel Dudák – Měšťanský pivovar. Za to bude městu platit šest set tisíc ročně. „Je to tak," to byla zatím jediná reakce ředitele pivovaru Jaroslava Tůmy.

Získané peníze ale nedostane plavecký stadion, ani Správa tělovýchovných a rekreačních zařízení, která ho má na starosti. Důvod, proč půjdou zpět do městské kasy, naznačil starosta Pavel Vondrys. „Jde o majetek města. Veškeré pronájmy nejen v objektech STARZ ale i jinde, tvoří jednu příjmovou položku rozpočtu města," zdůraznil. Žádná vazba, že by město ty peníze použilo například na vybudování stánku, v dohodě s pivovarem není.

Podle ředitele STARZ Pavla Duška by zmiňovaných šest set tisíc korun na žádnou zásadnější opravu či rekonstrukci ať už plaveckého stadionu či jiného sportoviště stejně nestačila. „Maximálně tak na nějaké vozidlo na svoz odpadu," dodal. Ke smlouvě mezi pivovarem a městem se ale vyjadřovat nechtěl.

Plavecký stadion nebude jediný ve městě, který ponese název firmy. Zimní stadion se jmenuje Knürr aréna. Je to na základě smlouvy mezi touto společností a HC Strakonice. Tu zároveň schvaluje i město. O konkrétní částce člen výboru HC Roman Heimlich mluvit nechtěl. „Je to ale rozhodně jen část peněz, které na sezonu potřebujeme. Jen pro muže je to na šest set tisíc korun," podotkl.