Tisková mluvčí Jihočeských hasičů Vendula Matějů potvrdila, že hasiči 2. června zasahovali v ulicích Nová a Otavská. „Vytahovali vodu ze sklepů a odklízeli nánosy bahna ze silnice,“ upřesnila. Na místě prý byli i o týden později. „Máme hlášeno, že se tu valila voda přes komunikaci a došlo k vyplavení jednoho z domů,“ dodala Matějů.

Přes Nový Dražejov jel v sobotu 2. června i Jan Kopenec. „Byla zrovna průtrž, to ano, ale stejně jsem byl překvapený, kde se v Dražejově vzalo tolik vody. Na hlavní silnici stála v obou směrech kolona aut. Já jsem to nakonec otočil a vrátil se na Strakonice,“ uvedl jeden ze svědků události.

Ilustrační foto
Žena z Blatné se ráno pořádně polekala. Ve svém autě našla spícího muže

Vedení města Strakonice, jehož je Nový Dražejov součástí, už na toto téma svolalo schůzku. „Vedení radnice o situaci, která panuje v Novém Dražejově, ví. V úterý 11. černa se sejde se zástupci strakonických technických služeb a životního prostředí města a budou společně jednat a hledat řešení, jak obyvatelům Dražejova v co nejkratší možné době a co nejefektivněji pomoci,“ uvedla tisková mluvčí radnice Markéta Bučoková.

Už od loňského roku se řeší posílení kanalizace v úseku ulice Nová směrem k řece. „Tento záměr je v projektové fázi a jakmile bude povolení, může se celá akce přes silnici I/22 provést,“ zmínil místostarosta Strakonic Rudolf Oberfalcer.