Loni na podzim ho opravili a letos je vyboulený asfalt na mostě Jana Palacha zase. Tomáš Voráček z Ředitelství silnic a dálnic Jihočeského kraje (ŘSD) přiznává, že aktuálně situace nemá východisko. „Je to průšvih. Vůbec nevíme, co je příčinou a tudíž ani to, jak situaci řešit tak, aby to bylo dobře," řekl.

To, že asfalt na mostě v centru města nevydržel ani rok pochopitelně vadí řidičům. Jedním z nich je i Adam Bartoš ze Strakonic. „Přes most sice často nejezdím, protože většinu času trávím v Praze. Do Strakonic se ale vracím k rodičům a dlužno dodat, že trvanlivost oprav tohoto mostu je podivuhodná. Opravují ho snad rok co rok," podotkl.

Podle prvních odhadů pracovníků ŘSD by mohl být strůjcem problému parovod, který pod je pod mostem umístěný. „Pravděpodobně tubus s párou místo ohřívá na vysoké teploty," dodal Tomáš Voráček.

Ředitelství silnic a dálnic si na most nechá zpracovat odborné posudky a návrhy na možná řešení. To ale potrvá. Zda přistoupí ŘSD na provizorní řešení opravy povrchu vozovky, bude zřejmé až po vyjádření mostního technika, který se na most Jana Palacha v minulých dnech vydal.

Loňské vady na komunikaci připisovalo ŘSD firmě Repont, která most v roce 2011 kompletně rekonstruovala. Použít měla ale méně kvalitní asfalt, než jaký byl původně domluvený.

Grafika - zvlněný asfalt