Byl mezi nimi také Petr Herynk ze Strakonic. "Jezdím na kamionu a nemám šanci se v týdnu dostat do očkovacího centra ve Strakonicích," vysvětlil. Proto když se jel podívat do Blatné na pouť, využil možnosti. "Nejdříve jsem se nechtěl nechat očkovat, ale asi nic jiného nezbývá," dodal.

Očkování prováděla hlavní sestra strakonické nemocnice Edita Klavíková. Číslo očkovaných se nakonec zastavili na počtu 95. "Vše probíhalo absolutně v klidu," popsala.

Ale hodně lidí záměr nechat se očkovat bez registrace vzdalo. Důvod byl jediný - tropické horko, ve kterém nechtěli čekat na aplikaci vakcíny.

Mobilní tým strakonické nemocnice začal s výjezdy po regionu v minulých dnech. V Bezdědovicích a v Sedlici naočkoval 100 zájemců. Podle neurologa a náměstka ředitele nemocnice Michala Pelíška se chtějí zaměřit právě na Blatensko a ještě Vodňansko, kde není o okování takový zájem, jak by si zdravotníci představovali.

Mobilní očkování se konalo ve čtvrtek 12. srpna také ve Volarech a Vimperku. Cílem této krajské aktivity je zvýšit proočkovanost v jižních Čechách. Kraj proto již dříve oslovil města a obce, kde lidé s očkováním zatím váhají a nabídl možnost mobilních očkovacích týmů.