Rákosníčkovo hřiště už má dané jasné proporce. Jeho rozměry budou 14 x 17 metrů a pro děti tady bude osm herních prvků od švédského výrobce. Tyto informace potvrdil architekt města David Andrlík. „Probíhají mezi městem Strakonice a společností Lidl jednání, která upřesňují umístění hřiště, jeho realizaci i samotné fungování. Hřiště by mělo být umístěno na volné ploše, která navazuje na parkoviště u obchodního domu Lidl," dodal David Andrlík.

Vznik nového hřiště, o kterém informoval Strakonický deník letos začátkem března, zajímá především maminky s malými dětmi. „Často se o něm bavíme a já už hledala na internetu, jak takové hřiště vypadá. Myslím, že se bude líbit," řekla Lenka Bízková (24), maminka dvou dětí. Hřiště má být hotové během léta.

Strakonice jsou jedno z 19 měst, kde bude společnost Lidl letos realizovat Rákosníčkovo hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun. Město získalo v hlasování nejvíce hlasů, a to 4800. Za Strakonicemi skončila ve II. kategorii tato města: Vrchlabí, Šternberk, Neratovice, Kadaň, Česká Třebová, Bohumín. Loni společnost Lidl vystavěla v České republice 11 dětských hřišť.

Ve Strakonicích je 37 dětských hřišť. Jejich výstavba skončila v roce 2008 realizací plácku uprostřed dopravního hřiště u Základní školy Krále Jiřího z Poděbrad.

Pro děti od dvou do pěti let:
– multifunkční herní sestava s Rákosníčkem – prolézačka, houpačka tzv. typu „Hnízdo", dvě pružinové houpačky, pískoviště.
Pro děti od dvou do 12 let:
– houpačka, kolotoč, herní domeček.
Hřiště bude oploceno a jeho součástí bude i mobiliář – pět laviček, dva odpadkové koše a tabule na informační a provozní řád.