Je konec. Bluegrassový a v posledních letech i country festival Jamboree letos v květnu nebude. Potvrdila to včera ředitelka městského kulturního střediska Eva Dresslerová. „Je to pravda. I když nás to mrzí, nemůžete pořádat festival, který veřejnost nepřijímá. Letos Jamboree určitě nebude," uvedla Eva Dresslerová s tím, že pozornost tak bude soustředěně především na středověké Rumpálování.
Loni si největší evropská přehlídka špičkového bluegrassu a country sáhla opět na dno. Za víkend přišlo na 1500 lidí, náklady byly cca 300 tisíc korun. Nejde ale o výjimečnou křivku návštěvnosti. Ta totiž stále klesá už posledních šest nebo sedm let let. Poslední větší úspěch zažilo Jamboree v roce 2004, kdy ve Strakonicích vystoupil legendární Waldemar Matuška s Olgou Blechovou a KTO.
Místní, především muzikanti, jsou zprávou zaskočeni. Kapelník country skupiny Pauza Josef Ferda Vavřinec k tomu řekl: „Je to obrovská škoda. Vypadá to, že takhle prokleté jsou ale celé jižní Čechy. Všude jinde je na akce s takovou muzikou narváno."
Konec festivalu prorokovala Eva Dresslerová už loni. „Stále ještě pomáhá dost sponzorů. Spíše to považujeme za zbytečnou práci. Podle mne už nemá další Jamboree žádný smysl," řekla loni na konci května. Na její slova tak došlo a otázkou zůstává, zda k obnově festivalu vůbec někdy ve Strakonicích dojde.

Jamboree

– Stabilními hosty byly kapely COP, Druhá tráva Roberta Křesťana, Modrotisk, Blanket a další..
– Festival zažil i opravdové osobnosti. V roce 2008 to byl například famózní banjista Tony Trischka.