Karel Janský, 54 let, Změna pro Strakonice.Zdroj: Deník/ Jana Štroblová„Šlo například o to, že v městském zpravodaji nevyšly naše předvolební materiály, i když s firmou, která se o jeho vydávání stará, jsme měli dohodu o jejich vydání. Teprve zpětně jsem se dozvěděl, že to zakázalo vedení města. To všechno se stalo ještě předtím, než o zákazu politické agitace na majetku města zrozhodla radnice. Na sloupech veřejného osvětlení to sice bylo dovoleno, ale v té době už na většině z nich měla své plakáty Strakonická Veřejnost a jen v malé míře Milan Jungvirt se svou stranou, takže vlastně nebylo kde. To vše mám písemně doložené. A tak by se o nerovných podmínkách předvolebního boje pro opozici dalo pokračovat dál, vždyť v době před volbami se dá každé politické vystoupení brát jako předvolební,“ říká Karel Janský.

Ilustrační foto
Soud řeší stížnost na průběh voleb ve Strakonicích

Břetislav HrdličkaZdroj: archiv DeníkuStarosta Břetislav Hrdlička ale tvrdí, že ve Zpravodaji města nevycházejí články s volební tematikou mnohem déle. „Už bývalé vedení města vyloučilo ze zpravodaje publikaci takových materiálů. Zpravodaj města není politické medium,“ uved starosta Břetislav Hrdlička (Strakonická Veřejnost).

Krajský soud nyní může požádat o vyjádření účastníky řízení o neplatnosti voleb. Zpravidla jde o navrhovatele, příslušný městský nebo obecní úřad a zástupce napadených kandidátek. Soud má nyní 20 dní na rozhodnutí od doručení návrhu. V pravomoci sodu je také možnost rozhodnout bez nařízení jednání.