Dvacetiletá Denisa Nalevajková z Prahy od malička trpí alergií na lepek. Přesto a vlastně právě proto se rozhodla vystudovat cukrářský obor na Střední škole a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky ve Volyni. „Chtěla bych, aby si lidé jako já nemuseli kupovat jen ty zákusky zabalené v igelitu, kterých navíc není moc, ale mohli přijít do cukrárny a dát si na talířek nějaký pěkný dortík jako ostatní," vysvětluje důvod, proč se vydala do školy poté, co vystudovala střední hotelovou školu.
K pečení má vztah odmalička. „Když mamka pekla, už jako malá jsem se přitahovala na linku a koukala jí pod ruku," dodává se smíchem.
Jednou by si chtěla otevřít svou cukrárnu. Nejdřív chce ale okouknout, jak to v nich funguje. „Chci se nechat zaměstnat, abych si to osahala, abych zjistila, na co si dát pozor a tak dále. Pak bych chtěla nějakou svou cukrárničku," plánuje.
K tomu je už jen kousek. Volyňská škola byla jejímu zájmu natolik vstřícná, že jí umožnila vystudovat tříletý obor cukrář v polovičním čase. „Nastoupila jsem v polovině druháku, všechno dohnala, udělala srovnávací zkoušky a letos bych měla končit," dodává. Vstříc jí vyšla i školní jídelna. Denisa ví, že když půjde na oběd, bude mít připravené jídlo, které splňuje nároky bezlepkové diety.