Nepořádek v ulici Lidická – zejména pak po pátečních večerech – už přesahuje mez tolerance. „Je to tak dva týdny, kdy jsem tudy v sobotu ráno procházel," říká Josef Němec (21) ze Strakonic, a pokračuje: „Zbytky nějakých jídel, plastových příborů, ubrousků, alobalů, lahví a na jednom z domů zvratky. Asi vázne kontrola ze strany města," dodal Josef Němec.

Popsaný stav sice patřil mezi ty horší, ale rozhodně nebyl jediný. Nepořádek v jen lehce mírnějších verzích se tady objevuje už několik týdnů, spíše měsíců. Nasnadě je tedy otázka: Existuje nějaká kontrola této lokality, která čest městu rozhodně nedělá? Více velitel strážníků městské policie Milan Michálek. „Vzhledem k množství podniků patří do jedněch z oblastí, kde se provádí kontrola plánovaně a zvýšeně. Co se týče nepořádku, jednali jsme s provozovatelem nočního občerstvení a na pořádku o dalším víkendu už to bylo znát. Obsluha nám slíbila, že v dané lokalitě budou uklízet nepořádek po svých návštěvnících," uvedl velitel. Zároveň slíbil, že strážníci budou vše kontrolovat. „Zároveň nás ujistili, že již mají dánu žádost na odboru životního prostředí o umístění koše do těchto prostor. Věřím, že až zprovozníme kamerový bod v této lokalitě, budou strážníci zasahovat rychleji," říká Milan Michálek.

Úklid nepořádku mají na starosti Technické služby Strakonice. Podle jejich ředitele Ludvíka Němejce patří právě ulice Lidická mezi jedno z nejvíce znečištěných míst ve městě. Výjimkou často nejsou ani všední dny.

Výzva: Všímáte si nepořádku ve městě? Máte snímky? Pošlete nám je včetně komentáře na reporter.strakonicky@denik.cz