Cílem projektu, který organizuje HealthCare Institute o.p.s., je sestavit žebříček nemocnic podle jejich finanční kondice, míry bezpečnosti a také spokojenosti ambulantních i hospitalizovaných pacientů a zaměstnanců nemocnic.

„Děkujeme všem pacientům a zaměstnanců, kteří vyplněním dotazníku vyjádřili svou spokojenost a pomohli nemocnici ve Strakonicích obhájit postavení ve špičce českých nemocnic. Je to pro nás motivující a zavazující zároveň. I nadále se budeme snažit být dobrým zaměstnavatelem pro více než sedm set zaměstnanců a poskytovat kvalitní péči, se kterou jsou pacienti spokojení,“ uvedl k ocenění ředitel nemocnice Tomáš Fiala.

Další úspěchy:
Nemocnice Strakonice, a.s. zaznamenala úspěchy v celostátní soutěži Nemocnice ČR už v minulých ročnících. V letech 2009 a 2019 zvítězila v absolutním žebříčku všech nefakultních nemocnic. V letech 2010, 2011 a 2022 byla na stříbrné příčce.

Nemocnice byly komplexně hodnocené ve čtyřech klíčových oblastech. Byla to bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů, bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů, bezpečnost a spokojenost zaměstnanců nemocnic a finanční zdraví nemocnic. Osloveno bylo celkem 148 nemocnic z celé České republiky s akutními lůžky.

Projekt s názvem Nejlepší nemocnice ČR se konal od 1. února do 31. srpna 2023, do průzkumu se zapojilo téměř 129 tisíc respondentů z celé České republiky. Výsledky hodnocení byly zveřejněné 28. listopadu na konferenci k efektivitě nemocnic v Praze.