V Týně nad Vltavou jděte na prohlídku muzea zdarma. Pokud v rozmezí 29. června až 1. července předložíte v muzeu vysvědčení, nebudete za dítě platit vstup. Rodiče nebo jiný dospělý doprovod zaplatí za vstupné polovinu. Otevřeno bude od 10 do 17 hodin.

Za zvířaty do ZOO

Na návštěvy za vysvědčení se připravila také táborská ZOO. Kdo se při příchodu první tři červencové dny pochlubí vysvědčením s vyznamenáním nebo jeho kopií, bude mít vstup do zoo zdarma. Děti bez vyznamenání, ale bez trojek dostanou padesátiprocentní slevu. O prázdninách je otevřeno denně od 9 do 19 hodin.

Večerní komentované prohlídky v ZOO v Hluboké nad Vltavou ocení celá rodina. Po zavírací době a po setmění uvidíte zvířata, která žijí hlavně v noci. Průvodci poskytnou výklad a zodpoví vaše otázky. První prohlídka se koná v úterý 3. července ve 20 hodin.
Další tipy Deníku, kam děti vzít za vysvědčení, si přečtěte na stranách 12 a 13.

Logo Tipy Deníku.Zdroj: redakceHračky maminek a babiček
České Budějovice – Výstava retrohraček manželů Šídlových z Vodňan, která skýtá na 500 panenek z 30. až 80. let, představí dětem v Jihočeském muzeu, jak a s čím si v jejich věku hrály jejich maminky a babičky. Prohlédnou si tu nejstarší z roku 1933, nejdražší ze sbírky od firmy Hamiro Příbram, ale i exotické z cest jako tureckou, japonskou nebo vietnamskou. Vzácností je i černoušek Tadeáš, kterého dceři přivezl tatínek z Německa. Manželé panenky opravují, kupují nebo i zachraňují z popelnic. Stejně tak je to i s kočárky z 20. až 80. let. Otevřeno je denně mimo pondělí od 9 do 17.30 h.

S vlastním náčiním i půjčeným
Prachatice - Hřiště u prachatického Domu dětí a mládeže mohou v poslední školní den využít nejen prachatické děti. Hřiště bude otevřené zdarma do 20 hod. DDM půjčí sportovní vybavení. V době otevření je tam totiž správce, kterého je možné o sportovní náčiní požádat. Na hřišti je možné provozovat všechny sporty i s vlastním vybavením. Děti tam mohou ale také o víkendu, a to v době od 9 do 12 a od 13 do 20 hodin.

Do knihovny pro los
Jindřichův Hradec - Děti, které se přijdou do jindřichohradecké knihovny – pobočky na sídlišti Vajgar – v pátek 29. 6. pochlubit svým vysvědčením, si za odměnu budou moci vylosovat Čtenářský los. S ním mohou vyhrát sladkou odměnu. V den vysvědčení bude vajgarská pobočka knihovny otevřená už od devíti hodin dopoledne.

Pirátská loď u mola
Strakonice - Ve Strakonicích na Podskalí byla otevřena nová atrakce pro děti – pirátská loď. Ta se nachází v příjemné lokalitě hned u koupacího mola na Otavěu dvou restaurací – Ostrov a Zavadilka. Tato kombinace může být zárukou příjemně stráveného odpoledne.
b Akci pro děti Ukaž vysvědčení a dostaneš ovocný drink připravili ve 3D Caffe v Lidické ulici 167 ve Strakonicích na pátek 29. 6.

Lezecké centrum otevře dveře
Písek - Lezecké centrum Lezetop Písek chystá den otevřených dveří, na který mohou děti s rodiči zamířit v den, kdy dostanou vysvědčení. Koná se v pátek 29. 6. od 14 do 18 hodin. Děti si budou moct zdarma vyzkoušet lezení, velkou lanovou houpačku či skákací hrad, a to vše pod dohledem zkušených instruktorů, kteří budou dbát o bezpečnost návštěvníků.

Návrat do středověku
Tábor-Měšice - Skupina historického šermu Jezerní páni zve všechny v sobotu 30. 6. na barokní zámek v Měšicích. Čeká vás workshop: Vyrobte si brnění z kroužků – naučte se kroužkovat, budete si moci pořídit šperky od mistryň tohoto řemesla, vítání prázdnin začne ve 14 hod. Střílet se bude i z luku. Čeká vás středověké ležení, pohádka či šermířské zápasy. Ve 22 hod. přijde na řadu i ohňová show. Vstupné je 50 Kč dospělí a 20 Kč dítě.

Hurá na prázdniny!
Český Krumlov - Akce Hurá prázdniny! se koná v pátek 29. 6. na dopravním hřišti u DDM Český Krumlov. Akce se uskuteční od 10 do 13 h. Na děti čeká spousta zábavných disciplín, mohou si opéct indiánský chléb a zasoutěžit si. Na dopravním hřišti budou zábavná stanoviště jako karaoke, sportovní disciplíny, střílení z luku a praku, trampolína, kování s kovářem, malování na obličej, chůze po laně.  Vstupné je 20 korun, děti s jedničkami zdarma.