A jak sami studenti své logo popisují?

Název je složen ze dvou latinských slov – Bene = dobrý(á), Via = cesta. Šipka ukazuje správný směr naší cesty, kterou jsme se vydali v našem podnikání. Ruce jsou pro nás nejenom symbolem ruční výroby, ale zároveň i symbolem pomoci, protože ziskem chceme podpořit domácí hospicovou péči na Písecku, konkrétně domácí hospic Athelas. Pomoc umocňuje i srdce v dlaních, které zdůrazňuje, že své výrobky děláme pečlivě a s láskou. Černé písmo jsme doplnili modrou šipkou. Modrá barva je pro nás barvou čistoty - výroba ekologických čisticích prostředků. Růžová symbolizuje veselost, hravost a lásku - náš druhý obor podnikání - výroba dárkových předmětů.

Společnost BeneVia se věnuje výrobě a prodeji ekologických tablet do myčky, které se také dají použít po zalití horkou vodou jako účinný čistič odpadu. Dále vyrábí ekologické čisticí spreje na kuchyňské linky. Posledním sortimentem jsou dárkové předměty, kterými jsou přívěsky na klíče a náramky z pryskyřice rozmanitých tvarů a barev.

Studenti aplikují teoretické znalosti, které získali ve výuce, v reálném podnikání. V praxi si vyzkouší, co obnáší management, výroba, finanční řízení, marketing, musí se zamyslet nad tím, jak a čím osloví cílovou skupinu zákazníků, a zároveň zjišťují, jak je důležitá jejich vzájemná komunikace a spolupráce.

Celý svůj zisk z podnikání se rozhodli studenti věnovat domácímu hospicu Athelas. Na e-shopu Benevia.net můžete i vy zakoupením výrobku přispět na péči o pacienty, ulehčit práci všem lékařům, sestřičkám a celému hospicovému týmu, který se o pacienty obětavě stará.

Celý studijní program JA Studentská firma zaštiťuje obecně prospěšná vzdělávací společnost JA CZECH, která učitelům i studentům nabízí nejenom odborné semináře, ale i celoroční podporu.

Daniela Fořtová, vyučující předmětu reálná firma