Řidič kamionu plně naloženého obilím nezvládl kolem 4. hodiny ranní ostrou zatáčku v Drahonicích a skončil i s nákladem v rodinném domku. "Probudila mě obrovská rána a střepy v posteli. Některé mě pořezaly," řekl nám majitel domku Zdeněk Kotrba.

Jeho syn Zdeněk dodává: "Je to tady o život. Před několika dny tady další kamion skončil mimo silnici, protože otáčku také podcenil. Motorkářipři vjezdu na hlavní skáčou, spousta řidičů tady jezdí hrozně rychle." Podle něj prý řidič kamionu, který údajně tvrdil, že jel pomalu, lže. "Stopy ukazujou, že při výjezdu už gumoval. Obilí se převážilo a zbytek byl dílem okamžiku," dodal Zdeněk Kotrba ml.

Podle jeho názoru by se měl kraj velmi rychle zamyslet nad nápravou nebezpečného místa. "Je jen otázkou času, kdy tady poteče krev. Tam, kde skončil kamion s obilím, chodí lidi na autobus do práce. Stát se nehoda déle, byl by tady smrťák," myslí si Kotrba a doufá, že tado nehoda s krajskými úředníky pohne.

Na místo nehody byl povolán také statik. "U domu, do kterého kamion narazil, musí být odstraněn štít. U sousedního objektu pak pilíř vrat," řekl statik Petr Janoch.

Policisté zjistili, že řidič kamionu před jízdou alkohol nepil apředpokládají, že nedodržel rychlost. To ale ukáže až zkoumání koutoučku. Došlo k jednomu lehkému zranění u jeho spolujezdce. Kamion vyprostili dopoledne profesionální hasiči pomocí speciálního jeřábu.