Problematickým místem na Českobudějovicku, kde dochází poměrně často k dopravním nehodám, je silnice II/ 156, která vede z krajského města do Trhových Svinů. Nebezpečný úsek, který dokáže potrápit řidiče hlavně v zimním období, se zde nachází například u odbočky na obec Rankov. Ve směru jízdy od Českých Budějovic je totiž na horizontu kopce ostrá levotočivá zatáčka, kterou lze projet při vyšších rychlostech jen s obtížemi.

Své o tom ví i 27letá Martina Jakubíčková z Českých Budějovic, která pracuje jako obchodní zástupce a na cestách tak tráví většinu svého času. V zimě před dvěma lety dostala v tomto úseku smyk a ocitla se s vozidlem ve stoce. „Byl mráz, foukalo a silnice byla jeden velký led. Auto, které jelo přede mnou, dostalo najednou smyk a začalo lítat po celé silnici ze strany na stranu,“ popisuje mladá žena. Ve snaze zabránit srážce strhla volant a v tu chvíli dostala smyk i ona sama.

„Ve stoce kolem cesty byly haldy sněhu, takže se mi nic nestalo a ani s autem žádné velké problémy nebyly. Musela jsem však čekat na traktor, a to se protáhlo skoro na dvě hodiny. V té zimě to opravdu nebylo nic příjemného,“ pokračuje Martina Jakubíčková.

Dalším místem této silnice, kde (nejen v zimě) řidiči často bourají, je ve směru jízdy od Budějovic před obcí Strážkovice. Kromě namrzlé vozovky je zde může zaskočit například i hojně rozšířená lesní zvěř. „Srážkám lze přitom do značné míry předcházet ohleduplností a pozorností při řízení. Tuto výzvu nelze omezovat pouze na zvěř, protože na silnicích nehyne jenom zvěř, ale i hmyz, stovky ptáků a tisíce obojživelníků, a to včetně chráněných či ohrožených druhů,“ apeluje na nepozorné řidiče Jiří Šilha z Českomoravské myslivecké jednoty v Českých Budějovicích.