Danuše Irová, Strakonice:Rozhodně bych se bála nahlásit to. Ale nevím, jak bych se zachovala, protože jsem se v této situaci neocitla. Asi bych to nahlásila anonymně.

Josef Novák, Strakonice: Pokud by se jednalo o blízkého člověka, tak bych to nahlásil. Samozřejmě to přináší určitá rizika od útočníka. Policie je v tomto ohledu důsledná.

Josef Rambousek, Strakonice: Ne, zažil jsem to na vlastní kůži. Moje dcera měla problémy se svým exmanželem a nejlepším řešením je takové věci okamžitě nahlásit.

Další názory:

Ne, kdyby se dělo násilí třeba vůči malému dítěti, neváhala bych. Pokud by se v této situaci ocitla nějaká žena asi bych měla pochybnosti.

Určitě bych to hlásil. Strach z pomsty bych možná měl, tak bych odjel na pár dní z města.

Nebál bych se. Neměl bych důvod. Policie, si myslím, by okamžitě potrestala útočníka a zbytečně by nedělala průtahy.

Ne, rozhodně bych to nahlásila. Takové případy byly v minulých letech opomíjeny a nemluvilo se o tom veřejně. Dnes je situace lepší.

Určitě bych to nahlásila. U nás v domě se tento případ řešil a přijela policie. Je to velmi nepříjemné a lidé o tom neradi mluví.

Nevím, to by záleželo na situaci. Měla bych obavy z útočníka, ale pokud by se jednalo o někoho, na kom by mi záleželo, tak bych to nahlásila.

Určitě bych to nahlásil. Je to pro dobro všech, oběti i útočníka. Od takových lidí je třeba se zcela distancovat, je to neomluvitelné.

Samozřejmě, není důvod takové lidi nehlásit.V takových případech by se měli tito lidé léčit u psychologa. Jsou to komplexy z dětství.

Lepší se s tím nikdy nesetkat. Ale asi bych to nahlásil, také by samozřejmě záleželo na situaci. Rozhodně je třeba proti tomu zakročit.