Svůj názor na existenci hypermarketu Tesco ve Strakonicích na katovické řekl v naší redakci stálý spolupracovník našeho Deníku František Třeštík. „Nemyslím si, že by tady další market vadil. Konkurence je zdravá věc. Jen bych rád, aby tady opravdu vznikl a radnice to zbytečně nekomplikovala. Nebylo by to poprvé," řekl bez obalu. Narážel tak například na dobu před několik lety, kdy měl stát ve Strakonicích market OBI. Ten ale nakonec vyrostl v Klatovech.

Podle zástupce společnosti InterCora z Plzně Václava Viteka, který výstavbu zajišťuje, jsou sice požadavky radnice tvrdé, nicméně splnitelné. „Radnice se chová korektně. Hyparmarket Tesco by u vás mohl stát koncem roku 2014," řekl pro Strakonický deník.
V této anketní otázce hlasovalo 87 čtenářů. Údaj 70 procent znamená 61 lidí, kterým Tesco vyhovuje.

Druhá otázka se týkala závodů Rallye Šumava. Na webových stránkách klikalo pouze 23 lidí, ale na závody se chtělo jít jen pěti.
Na webu jsou další ankety. V nich můžete hlasovat například o tom, co by mohlo vzniknout v historické sýpce v Blatné nebo zda byste zakázali loterijní videoterminály.