Nájemníci pana Swana anglického autora Michaela Cooneyho, je komedie plná gagů o tom, jak může dopadnout habaďůra, k níž se uchýlí Erik Swan, aby zakryl své machinace se sociálními dávkami. To je stručná charakteristika tohoto kusu. Můžete ale o něm prozradit trochu více?
Ani to není nutné. V té charakteristice je již hodně řečeno. Je to vlastně výsměch sociálnímu systému nejen Velké Británie a to, jak celá ta habaďůra dopadne, je toho všeho korunou.


Co vás vedlo k vybrání této hry?
Scénář mi doma už rok ležel, jak se říká, v šuplíku. Zaujal mě na první přečtení a moc jsem se u toho pobavila. Když se do divadla po letech vrátili kluci, se kterými jsem před dvaceti a více lety hrála, bylo rozhodnuto. Na rozjezd jsme si v loňském roce dali Darmošlapky, a když jsem si potvrdila, že jejich herecké schopnosti jsou stále neutuchající, začali jsme zkoušet.


Můžete prozradit obsazení?
Ráda. Hlavní roli „vyfasovali" Petr Hnilo a Jan Hejlík, z žen Krista Kubíčková a Drahuška Tylová.


Kdy jste začali zkoušet?
Zkoušet jsme začali loni v září a zkoušky probíhaly dvakrát týdně. Chtěla bych všem, co se na tomto kusu podíleli, touto cestou poděkovat, protože je to velmi náročná situačně konverzační komedie a všichni ke zkouškám přistupovali velmi zodpovědně, s respektem a věnovali nácviku spoustu svého volného času.
Plánujete vyvézt Nájemníky pana Swana i mimo Strakonice?
Rádi bychom samozřejmě hráli i mimo Strakonice, pokud bude zájem. V současné době máme naplánované představení v Jiníně, kde vždy hrajeme strašně rádi, neboť je tam vždycky fantastické publikum a starají se tam o nás jako „o vlastní". Několik představení je rozjednáno a my budeme doufat, že se všechna uskuteční.

Nájemníci pana Swana 

Dům kultury Strakonice, čtvrtek 13. března, začátek v 19.30 hodin, jednotné vstupné 65 korun.