Léta chátrající budova vlakového nádraží se dostala v tomto roce zatím nejblíž ke své proměně.

V katastru nemovitostí jsou sice jako majitel stále České dráhy, ale převod na Správu železniční dopravní cesty je už na spadnutí. Právě to by mělo objektu pomoci ke kýžené rekonstrukci. Více k tomu už dříve řekl náměstek generálního ředitele SŽDC Mojmír Nejezchleba. „Na rekonstrukci stanice by měl navázat další projekt, což je vybudování nového obslužného terminálu pro vlaky i autobusy. Dáváme dohromady přípravnou dokumentaci, abychom byli připraveni," uvedl.

Že jednání o nádražní budově pokračují, potvrdila i mluvčí radnice Markéta Bučoková. „Zástupci města se jich zúčastňují. Rozhodně jim nijak nebrání. Dosud se všechny otázky podařilo vyřešit ke spokojenosti na všech stranách," doplnila.

Převod nádraží a souvisejícího majetku Českých drah na stát, respektive na SŽDC schválila vláda těsně před koncem minulého roku. V únoru například odsouhlasil převod řídící výbor ČD.

Mluvčí SŽDC Marek Illiaš už před časem připustil, že Strakonice jsou mezi objekty, které mají přejít na SŽDC. „Mezi úplně prvními nádražními budovami, které chceme rekonstruovat, ale Strakonice nejsou," dodal. Dostat by se na ně mělo snad v další vlně. Existuje předpoklad, že by nádraží měla být opravená do tří let po převodu.