Tribuna na stadionu na Sídlišti plná lidí, tak ji bylo možné vidět při květnovém turnaji malých fotbalistů. Naposledy tak vypadala před téměř sedmi lety při slavnostním otevření atletické dráhy. Pak přišlo uzavření tribuny kvůli havarijnímu stavu. Teprve právě skončená rekonstrukce ji znovu otevřela sportovním divákům.

Při zmíněném turnaji znovuotevřená tribuna vhod, takřka celý den tehdy pršelo. Trenér přípravek FK Junior Strakonice Vladislav Hájek uvítal její otevření nejen kvůli této jedné akci. „Je to dobře i kvůli ostatním zápasům. Lidi, co tam na fotbal chodili, se prakticky neměli kam schovat, a museli postávat kolem oplocení. To už nešlo," poznamenal. Celkový vzhled tribuny nijak nehodnotil. Bere, že rekonstrukce byla kvůli její funkčnosti.

Když jsem si opravenou tribunu mohla blíž prohlédnout já, viděla jsem například novou střechu, plechové římsy, lepší opěrné sloupy či natřené lavičky. To je určitě velké plus. Už na první pohled ale bylo vidět, že je to jen začátek a že bude potřeba ji postupně opravit celou.
To připustil i starosta Pavel Vondrys. „Tribuna je zrekonstruovaná vlastně jen z vnějšku, vnitřní část zatím není," uvedl. Konkrétní plány na obnovu tribuny ale radnice zatím nemá.

Stavba vyšla na 1,3 milionu korun. Z toho zhruba 160 tisíc korun dělá dotace od Jihočeského kraje.

Tribuně na Sídlišti je šedesát let. Je součástí stadionu, který začal vznikat v roce 1953.

Vnitřek tribuny si dál počká

Nová střešní krytina, výměna některých nosných trámů, rekonstrukce dvou nosných sloupů, klempířské díly, nátěry laviček či úprava zábradlí. To byly jen některé práce, které stavební firma musela na tribuně na stadionu na Sídlišti udělat kvůli nápravě jejího havarijního stavu.

Jak uvedl, místostarosta Pavel Pavel, šlo radnici teď především o to tribunu znovu zpřístupnit veřejnosti. „Jak to bude dál, zůstává otevřené. Letošní rozpočet je schválený a pak bude otázkou diskuze, kam peníze, které dáváme do sportovišť, půjdou. Jestli na tribunu, nebo dostane přednost něco úplně jiného," vysvětlil. Její prostor podle něj ale rozhodně má velký potenciál. V prostoru pod sedačkami například kdysi bývala kuželna.

Co se uvnitř tribuny nachází, blíže popsal za Správu tělovýchovných a rekreačních zařízení vedoucí fotbalových hřišť Miroslav Štefka. „Jsou tam šatny, sociální zařízení, a ta kuželna by byla, když by na to přišlo, také použitelná," shrnul.
Velká část stadionu na Sídlišti už má svou proměnu za sebou. V posledních letech tam například vzniklo hřiště s umělým povrchem včetně osvětlení, atletický ovál a sektory pro technické disciplíny či dráha pro in–line bruslaře. V areálu stadionu se nachází rovněž nová házenkářská hala. Regeneraci má za sebou i zeleň.