Ruch na vlakovém nádraží se tento týden zcela zastavil. Ale jenom ten dopravní. Až do pátku potrvá nejrozsáhlejší výluka v rámci více než rok trvající rekonstrukce kolejiště. Od soboty 1. srpna už má být jeho provoz obnoven bez omezení.
Více k tomu uvedl za Správu železniční dopravní cesty tiskový mluvčí Marek Illiaš. „Doprava je zcela zastavena
z důvodu zkoušek staničního zabezpečovacího zařízení," konstatoval.
Kromě výluky vlaků, která se dotkne cestujících, čeká 
v tomto týdnu v blízkosti železniční stanice dopravní omezení i řidiče automobilů. O uzavírce informovala mluvčí radnice Markéta Bučoková. „Povoluje se z důvodů zajištění bezpečnosti pohybu cestujících při náhradní autobusové přepravě při úplné výluce trati Plzeň – České Budějovice," vysvětlila. Dodala, že autobusům a vozidlům České pošty bude vjezd umožněn.
Rekonstrukce kolejiště 
v železniční stanici Strakonice, která začala už vloni na jaře, přijde na 456 milionů korun bez DPH. Výdaje zčásti kryje dotace z EU. Investorem je Správa železniční dopravní cesty a rekonstrukci dělá firma Chládek & Tintěra. V rozpočtu Strakonic na rok 2015 byla původně schválena částka 8 572 000 korun, kterou město mělo převést na SŽDC jako podíl na prodloužení podchodu ke hřbitovu. Tento příspěvek by měl být nakonec ponížen asi o 1,5 milionu vlivem odečtu DPH.

Ve zkratce

V letošní druhé etapě stavby došlo k rekonstrukci liché skupiny kolejí, výstavbě druhého ostrovního nástupiště, dokončení podchodu a všech ostatních částí projektu, jako je trakční vedení 
a především zabezpečovací 
a sdělovací zařízení. Druhé částečně zastřešené ostrovní nástupiště a podchod přitom vystoupá zpět na povrch v přímé linii za kolejemi u hřbitova. Celá stavba má po roce a čtvrt definitivně skončit během srpna.