Do provedení cvičení jsou zainteresovány všechny složky IZS. V minulosti jste měli možnost vidět ve Strakonicích taktická cvičení, při kterých byl řešen např. únik čpavku ze strojovny zimního stadionu, dopravní nehoda s únikem nebezpečné chemické látky, výbuch a požár v hotelu Bavor, nebo v roce 2016 záchrana osob z hradní věže Rumpál.

Tématem cvičení „LETADLO 2017“ je provedení záchranných a likvidačních pracích při nehodě letadla Cessna po nouzovém přistání na letišti ve Strakonicích. Budeme likvidovat jeho požár a vyprošťovat zraněné osoby. Druhou částí cvičení pak bude pátrání po pohřešované osobě (parašutistovi) v lese Hůl u obce Sousedovice. "Cílem cvičení je prověřit součinnost a spolupráci složek IZS a personálu letiště v případě letecké nehody. Cvičení slouží k prohloubení znalostí velitelů a vedoucích složek IZS při společném zásahu, seznámení se zasahujících s problematikou a zásadami při letecké nehodě, k ověření koordinace složek IZS při taktickém, operačním, strategickém řízení a ověření možnosti spojení v rádiové síti IZS," řekl Ota Šmejkal, ředitel územního odboru HZS Jihočeského kraje Strakonice..

Vzhledem k průběhu cvičení nebude v uvedený den omezena doprava na komunikaci v ulicích Pod Hradem a V Lipkách. Na křižovatce do ulice Pod Hradem bude na plynulost silničního provozu dohlížet hlídka PČR.