Déšť, sníh, vítr. To všechno komplikuje dopravu na Kubově Huti. Řidiči si tu stěžují na nesjízdnost a především na kolony. Ty ale trápí i silničáře. "Dopravu tradičně komplikuje nákladní doprava. Předjíždění, ale i to, že auta zastaví těsně za sebou, a tak není možné se mezi ně dostat ani s našimi vozidly, abychom mohli povrch ošetřit," uvedl Martin Grožaj z prachatické Správy a údržby silnic.

Ilustrační foto.
Cyklista popíjel, při jízdě se pak zranil

Silničáři vyjeli na silnice okresu v úterý 28. ledna už před třetí hodinou ráno a nezastavili se. "Komplikuje nám práci počasí, především déšť, který ředí na vozovkách sůl a ta pak nemá požadovaný účinek," poznamenal Martin Grožaj se slovy, že po jedné hodině odpoledne na Kubově Huti se kolony pomalu rozjely. "To se ale může z hodiny na hodinu měnit," upozornil.

Asistenti prevence.
Nad klidem v ulicích dohlížejí asistenti

To, že se kolony daly do pohybu, potvrdila i policejní mluvčí Martina Joklová. Doplnila, že nově se ale zhoršuje situace pro změnu na silnici z Nové Huti na Kvildu. Na silnicích leží zhruba pěticentimetrová břečka, která dělá potíže. 

"Na Kubově Huti dopravu řídili policisté. Kolona byla dlouhá asi jeden kilometr a zatím jsou řidiči nákladních vozů ohleduplní," uvedl Ladislav Beran.

Situaci budeme i nadále sledovat.