Rekordní maximum pro 5. srpen zaznamenalo po celé republice 91 stanic ze 160, které měří alespoň třicet let (tj. 57 %). Rekord padnul i na sedmi stanicích, které měří více než 100 let.

Tropickým teplotám ale učinila přítrž fronta, která přechází přes Česko od jihozápadu. "První výraznější bouřka se objevila u Vimperka. Zatím je prakticky bez postupu. V jejím rámci je patrně možné očekávat přívalové srážky. Radarová měření rovněž naznačují, že by se v jejím rámci mohly vyskytnout i větší kroupy," varovali před 18. hodinou meteorologové. Výstraha před silnými bouřkami platí na jihu Čech do druhé poloviny noci z pátka na sobotu.

V noci na sobotu bude oblačno až zataženo, na většině území kraje se objeví přeháňky, místy bouřky, i silné. Ve druhé polovině noci a k ránu déšť. Nejnižší noční teploty 17 až 14 °C. 

V sobotu bude zataženo až oblačno, zpočátku místy občasný déšť nebo přeháňky. Během dne ustávání srážek a k večeru částečné ubývání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty 21 až 24 °C, na horách 15 až 18 °C. V neděli během dne většinou polojasno, teploty vystoupají na 22 až 25 °C, podobné počasí čekají meteorologové i v pondělí a v úterý.