Letos již po sedmé, vánoční akci Živý betlém pořádala OS Mája tvořivé Chelčice. „Přicházejí sem nejen místní obyvatelé, ale i lidé z okolí. Podává se punč a zpívají se koledy. Lidé se zde scházejí ke společnému rozjímání,“ řekl pavel Novák, hlavní organizátor akce, za OS Mája.

Živý betlém připravil dětský divadelní spolek, pod uměleckým vedením Kláry Kavanové Muškové, ředitelky Domu sv. Linharta. Prostor ožil dokonale kostýmovanými biblickými postavami. Pastýři si pekli urozdělaného ohně brambory. V ohradě se pásli ovce, které každý rokem do představení přiveze starosta obce Jiří Iral. „Letos to bylo trochu komplikované, protože jsou ovce březí,“ řekl starosta. Marie s Josefem měli v náručí živého Ježíška, protože v jesličkách se mu moc ležet nechtělo. A ohromující pro diváky byl i přílet Anděla. Bezpečně zajištěný, pomocí kladky a lana vedoucího ze stromu na strom, se přenesl nad betlémem a sestoupil na zem.

Domov svatého Linharta dělá záštitu nad celou akcí. Je zde zázemí nejen pro účinkující, ale i pro příchozí diváky.„ Připravujeme zde punč a občerstvení. Každý něco dobrého přinese. Zároveň si může kdokoli, cokoli za symbolickou cenu koupit. Funguje to tedy i jako charitativní akce pro domov,“ řekla Klára Kavanová Mušková.

Společně strávit nedělní odpoledne se letos rozhodlo vice než 300 lidí. Sníh bohužel nenapadal, naopak bylo krásně slunečno. Zimní atmosféru tak dokresloval právě příběh Živého Betléma.