S příchodem tohoto týdne tam započala rekonstrukce kanalizace a vodovodu, která je nezbytná pro plánovanou rozsáhlou proměnu Budějovické ulice. Právě pod ní je umístěn centrální kanalizační sběrač.

Investorem rekonstrukce je Vodárenská společnost Táborska. Impulsem k ní se stalo už před sedmi lety zaúsťování kanalizace z Husovy ulice do nově vybudované štoly v Údolní. Podle slov technika společnosti Michala Svitáka se k akci rozhodli i s ohledem na plánovanou rekonstrukci hlavní táborské tepny.

„Stará betonová roura v Husově ulici je téměř dožilá a byla nutná její výměna,“ informoval. Právě probíhající první etapa rekonstrukce by měla být dokončena 31. března. S sebou nese v podstatě jen částečné omezení dopravy. 

Výraznější omezení si vyžádá až druhé dějství rekonstrukce. Řidiči jedoucí ve směru od Křižíkova náměstí už nebudou moci jet přímo doleva do Bílkovy ulice. K objízdné trase poslouží zhruba sedmisetmetrový okruh již zprovozněnou Husovou ulicí, ulicí Údolní a zpět na Budějovickou.Další omezení budou při třetí etapě, která by měla finišovat 15. května.