Jeho zlodějská série na Blatensku začala vloni koncem srpna. Do podzimu toho měl pětačtyřicetiletý Pavel H. přímo ve městě i jeho okolí nakrást dohromady za víc než 131 tisíc korun. V úterý 18. března se kvůli tomu před Okresním soudem ve Strakonicích začal zpovídat z pokračujícího přečinu krádeže.

Pavel H. se však doznal jen ke dvěma krádežím ze čtyř, které mu obžaloba kladla za vinu. „Všiml jsem si špatně dovřených dveří, tak jsem to zkusil. Některé věci jsem si nechal a některé prodal," zmínil se o vykradení rekonstruovaného domu uprostřed Blatné.

Odcizil také trekingové kolo v Blatné. „Bylo tam nezamčené přímo u parkoviště. Jako by na něm bylo napsáno – vem si mě," dodal. S krádeží kabelů v Blatné a technických zařízení v zemědělském areálu v Buzicích ale nechtěl vůbec nic mít.

Státní zástupce Marek Stehlík popsal jednotlivé činy. „Vnikl na pozemek a odcizil kabel. Škoda byla přes 45 tisíc korun," řekl například o události, ke které došlo v noci na 25. srpna v Blatné. Dovnitř přes plot se měl tehdy obžalovaný prostříhat.

Soudce Tomáš Uldrich konání obžalovaného shrnul do jedné věty. „Páchal jste trestnou činnost jak na běžícím páse," poznamenal. Pavel H. je v současnosti ve výkonu trestu za své předchozí činy ve věznici s dozorem v Českých Budějovicích. Na svobodě je bez zaměstnání.
Hlavní líčení Tomáš Uldrich nakonec odročil na úterý 1. dubna. Má pokračovat dokazování a snad i padne rozsudek.