V pondělí 7. března začne ve Strakonicích série několika uzavírek jednotlivých komunikací. Podle mluvčí strakonické radnice Markéty Bučokové budou ulice uzavřeny z důvodu výkopových prací. „Uzavírka se povoluje z důvodů provádění výkopových prací a protlaků pro pokládku kabelů nízkého napětí pro společnost E.ON."

Veškeré práce bude provádět firma Unielektro se sídlem v Radošovicích. Práce budou rozděleny celkem do čtyř etap a potrvají až do 30. června. „Vzhledem k vývoji počasí se nechá předpokládat situace, že uzavírky budou prodlouženy, jelikož nebude možné kvůli počasí pokračovat v započatých úpravách. Zdržení by ale nemělo překročit rámec několika dnů," dodala mluvčí.

První etapa začne již v pondělí v ulici Jeronýmova v úseku mezi domy od č.p. 274 do č.p. 270. Práce by měly být hotové do 25. března.

Druhá etapa prací začne 28. března a potrvá do 29. dubna. Zcela uzavřena bude ulice Tovární od novinového stánku do ulice Zeyerova nábřeží do č.p. 308 včetně ulice Jeronýmova do č.p. 253.

Na tu naváže 2. května etapa číslo tři, v rámci které bude zcela uzavřena ulice Zeyerovo nábřeží. Práce v tomto úseku by měly skončit 31. května.

Poslední etapa zasáhne strakonickou dopravu asi nejcitelněji, protože bude od 1. do 30. června úplně uzavřena ulice Prácheňská od čísla popisného 254 do č.p. 52. Do obcí Mutěnice a Radošovice by měla vést objízdná trasa pravděpodobně kolem letiště. „Uzavírky budou samozřejmě dostatečně a jasně označeny a ihned po jejich ukončení bude dopravní značení uvedeno do původního stavu," uzavřela Markéta Bučoková.

Přesné údaje o objízdné trase ulice Prácheňská by měly být známy v dostatečném předstihu.

V kostce

Komunikace budou uzavřeny celkem ve čtyřech na sebe navazujících etapách.

- 1. etapa: Od 7. do 25. března v ulici Jeronýmova od č.p. 274 do č.p. 270.

- 2. etapa: Od 28. března do 29. dubna v ulici Tovární od stánku do ulice Zeyerova nábřeží do č.p. 308 včetně ulice Jeronýmova do č.p. 253.

- 3. etapa: Od 2. do 31. května ulice Zeyerovo nábřeží.

- 4. etapa: Od 1. do 30. června v ulici Prácheňská od č.p. 254 do č.p. 52.