Dvě stě dvacet šest posádek historických vozidel se sešlo v sobotu 26. července na plovárně ve Volyni. Tradiční sraz se tu konal posedmé. Podle jednoho z organizátorů Petra Jirsy byl ze všech ročníků nejpovedenější. „Nemělo to chybu. Diváci se aktivně zapojovali do soutěží, využívali všechno, co jsme pro ně připravili. Organizace i příprav se chytila většina členů našeho klubu, v minulých ročnících to tak úplně nebylo. Myslím, že jsme si to všichni užili," zhodnotil.

Sraz historických vozidelLucie Řeřábková (snímek) za organizátory doplnila, jaký nejstarší kus na akci dorazil. „Jednalo se o motocykl Indian z roku 1925," uvedla. Cenu elegance získal autobus Škoda RT.

Veterán Car Club Strakonice má v současnosti 34 nadšených členů. Dohromady dají desítky, možná už i stovky historických vozidel. Petr Jirsa má opravených šest kousků, na renovaci čeká zhruba desítka dalších skvostů. „Mám je nastrkané snad všude. Po příbuzných, ve stodolách,…" směje se.

Jeho prvním veteránem byla Volha 21 zvaná Carevna. „Tu jsem si pořídil v jednadvaceti. Po revoluci jsem ji prodal do Milovic u Prahy, když odcházeli Rusové. Dostal jsem za to dost peněz na to, abych si koupil další dvě auta," zavzpomínal.

Do budoucna by si chtěl pořídit českou klasiku. „Otevřenou felicii a erko. Vím, že je jednou mít budu," říká odhodlaně.
Jasným plánem pro něj ale je 8. ročník srazu, a to poslední červencovou sobotu 2015.